V sobotu 9.4.2022 proběhlo mistrovství ČR Českého svazu Allkampf-Jitsu, Bohemia Open Championship, v Chomutově, Spořice.

Soutěže se zúčastnilo 35 klubů a celkem bylo 492 startů. 

Soutěžilo se současně na sedmi tatami v bojových stylech Fighting, Grappling, Fighting Fullcontact, MMA Light, Kicklight, Light contact, Point Fighting, Ribbons Getting, Self Defense, Hard kata. Celkem bylo vyhlášeno 110 váhových, věkových a technických kategorií. 

Soutěž byla zařazena do turnajů FIGHT OPEN 2022 a na soutěži byla přítomna Česká televize, která prováděla stream. Mistrovství můžete zhlédnou zde: VIDEO  

Pořadatel závodu, Tiger Fight Club Chomutov, organizačně skvěle zvládl toto mistrovství a tím připravil závodníkům a divákům skvělý sportovní zážitek.

Garant mistrovství,  Český svaz Allkampf-Jitsu, tímto mistrovstvím navázal již na 24 minulých ročníků a díky spojení s Českou Asociací Amatérského Kickboxu, společně uspořádali dosud největší tuzemskou soutěž v oblasti sport jiu jitsu. Soutěž rozhodovalo celkem 30 certifikovaných rozhodčích z obou spolupracujících svazů.

Mistrovství je součástí celé série závodů s názvem Bohemia Open Cup, ze které bude počítat Ranking úspěšnosti všech zúčastněných závodníků. Tím se bude do budoucna formovat česká reprezentace, která bude soutěžit na Mistrovství Evropy, Mistrovství Světa a Světových hrách organizace World Martial Arts Committee.

Můžete se těšit na další soutěže této série 22.10. 22 Samurai Cup 2022 v Chodově a 26.11 2022 Christmas Cup 2022 v Mostě.

 Na mistrovství spolupracovali další svazy International Meibukan Gojyu-Ryu a Czech Shin Karate Organization. Většina zúčastněných klubů jsou součástí Národní sportovní agentury a České unie sportu.

Záštitu na mistrovstvím převzal Řád strážců koruny a meče krále železného a zlatého.